W konkursie ogłoszonym przez Lorda Simona Wolfsona z nagrodą główną w wysokości 250.000 funtów, zadaniem uczestników było stworzenie planu na wypadek rozpadu strefy euro. Wpłynęło wiele zgłoszeń od finansistów, ekonomistów i przedsiębiorców z różnych krajów. Komisja była jednak pod szczególnym wrażeniem propozycji najmłodszego z uczestników – 11-letniego (!) Jurre Hermansa z Holandii.
W swoim zgłoszeniu chłopiec napisał: „Jestem dość zmartwiony kryzysem w strefie euro i tym jak to wygląda w telewizyjnych wiadomościach. Kryzys euro to duży problem. Myślałem o możliwych rozwiązaniach. Przeczytałem w gazecie o Waszej nagrodzie (sic) i stwierdziłem, że chciałabym zgłosić swój pomysł”.
Jurre porównał grecki dług do… pizzy. Zasugerował, że Grecy powinni być zachęceni do oddawania euro na poczet spłaty długu. Tych, którzy nie oddadzą swoich euro należy ukarać grzywną przynajmniej w takiej kwocie, z jakiej spłatą się ociągają. Odzyskane euro stworzą coś na kształt wielkiej pizzy z pieniędzy, której kawałki będą oddawane wierzycielom. Zaproponował także w jaki sposób Grecy mogliby zamienić euro na ich starą walutę drachmę. Uczeń z Holandii zyskał uznanie organizatorów oraz… bon prezentowy o wartości 100 euro.
Poza planem naprawczym 11-latka, przetłumaczonym na język angielski przez jego tatę, wśród zgłoszeń konkursowych znalazły się także propozycje przygotowane przez światowej klasy ekonomistów (m.in. Rogera Bootle’a z Capital Economics). Ogłoszenie wyników na początku lipca.